Pytania i odpowiedzi

 


Gdzie mogę zastosować izolację pianką poliuretanową w moim budynku?

Piana poliuretanowa nanoszona jest metodą natrysku, dzięki czemu piana może być stosowana zarówno na powierzchnię pionowe, jak i poziome, bez różnicy czy są one płaskie, łamane czy chropowate. Doskonale przywiera do każdego typu materiału stosowanego w budownictwie: laminatu poliestrowo-szklanego, blachy ocynkowanej, styropianu, drewna, stali, papy, betonu czy płyty drewnopochodne.


Czy mogę zastosować izolację pianką poliuretanową w moim domu?

Oczywiście. Piana poliuretanowa jest w pełni bezpieczna. Główne zalety piany to:
– nieobciążanie konstrukcji budynku, lecz jej wzmacnianie
– hydroizolacja, która eliminuje powstawanie wilgoci, grzybów i bakterii
– doskonałe właściwości akustyczne
– zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzowanie budynku
– szybki i bezproblemowy montaż
– wysoka wytrzymałość i trwałość


Dlaczego izolacja natryskowa to najlepszy wybór?

Co odróżnia izolację pianką poliuretanową od tradycyjnych metod ocieplania budynków? Piana poliuretanowa nakładana za pomocą natrysku dociera do każdej najmniejszej szczeliny, dokładnie ją wypełniając, eliminuje ryzyko powstawania tak zwanych mostów termicznych, czyli miejsc, przez które z naszego domu ucieka ciepło. W przypadku izolacji na przykład wełną szklaną lub styropianem nie da się uniknąć powstawania mostów termicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą zakładką Dlaczego Pianka, w której znajdą Państwo wszystkie istotne informacje na temat ocieplania metodą natrysku pianą poliuretanową.


Nowe czy stare budownictwo?

Ocieplanie pianka  poliuretanową sprawdzi się w każdym rodzaju budynku, bez różnicy na jego wiek i przeznaczenie. Co więcej, pianka poliuretanowa z uwagi na swoją lekkość jest idealną metodą ocieplenia i renowacji starych budynków o delikatnej konstrukcji, a szczególnie pokryć dachowych, których wymiana wymaga dużego nakładu finansowego.


Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla środowiska?

Stosowane przez naszą firmę piany od zaufanych producentów z Polski posiadają wszelkie certyfikaty
i atesty wymagane zarówno w Polsce jak i całej Unii Europejskiej. Zawierają przyjazne dla środowiska czynniki spieniające o zerowym potencjale niszczenia warstwy ozonowej. Zastosowanie piany zmniejsza nakłady na ogrzewanie i klimatyzację, ogranicza zużycie energii cieplnej i prądu. Z uwagi na swoje zalety, ocieplanie metodą natrysku pianą poliuretanową jest coraz chętniej stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.


Czy ocieplenie pianką poliuretanową jest bezpieczne dla mieszkańców domu?

Pianka poliuretanowa jest o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjne metody. Utwardzona pianka nie ma zapachu, nie butwieje, nie pyli się i nie gnije. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym eliminuje ryzyko rozwoju grzybów, pleśni oraz bakterii. Jest również odporna na ataki gryzoni oraz insektów.


W jakich budynkach można zastosować izolację piankę poliuretanową?

Piana poliuretanowa nadaje się do izolacji każdego typu budynku. Początkowo piana stosowana była głównie w obiektach przemysłowych takich jak budynki inwentarskie, hale produkcyjne czy chłodnie.  Z uwagi na swoje zalety piana poliuretanowa coraz częściej stosowana jest zamiast tradycyjnych metod, do ocieplania budynków jedno- oraz wielorodzinnych.


Tylko dach, a co zresztą budynku?

Pianka poliuretanowa najczęściej stosowana jest do ocieplenia dachu i poddasza.  Jej zastosowanie jest jednak o wiele bardziej szerokie. Piana doskonale nadaje się do izolacji fundamentów, sufitów, ścian pod zabudowę gipsowo-kartonową, podłóg, ścian działowych, domów drewnianych oraz w celu wzmocnienia konstrukcji budynków.


Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

 

KONTAKT

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress